Our range of products include 16 sq mm 4 core flexible copper cable, 4core 10 sq mm copper flexible cable, 4 core 25 sq mm copper flexible cable, 35sqmm 4core copper flexible cable, 50 sq mm 4 core copper flexible cable and 70 sq mm 4 core copper cable.

₹ 560 / Meter Get Latest Price
| Number of Cores | 4 Core |
| Conductor Cross-sectional Area | 16 sq mm |
| Brand | KEI |
| Insulation Type | FR |
| Standard | IS 694 |
| Conductor Material | Copper |
| Length | 500 m |
| Voltage Grade | 1100 V |
| Color | Black |
₹ 574 / Meter Get Latest Price
| Number of Cores | 4 Core |
| Conductor Cross-sectional Area | 16 sq mm |
| Brand | Polycab |
| Insulation Type | FR |
| Standard | IS 694 |
| Conductor Material | Copper |
| Length | 500 m |
| Voltage Grade | 1100 V |
| Color | Black |
₹ 350 / Meter Get Latest Price
| Number of Cores | 4 Core |
| Conductor Cross-sectional Area | 10 sq mm |
| Brand | KEI |
| Insulation Type | FR |
| Standard | IS 694 |
| Conductor Material | Copper |
| Length | 500 m |
| Voltage Grade | 1100 V |
| Color | Black |
₹ 1348 / Meter Get Latest Price
| Number of Cores | 4 Core |
| Conductor Cross-sectional Area | 25 sq mm |
| Brand | KEI |
| Insulation Type | FRLS |
| Standard | IS 694 |
| Conductor Material | Copper |
| Length | 500 m |
| Voltage Grade | 1100 V |
| Color | Black |
₹ 1956 / Meter Get Latest Price
| Number of Cores | 4 Core |
| Conductor Cross-sectional Area | 35 sq.mm |
| Brand | KEI |
| Insulation Type | FRLS |
| Standard | IS 694 |
| Conductor Material | Copper |
| Length | 500 m |
| Voltage Grade | 1100 V |
| Color | Black |
₹ 2830 / Meter Get Latest Price
| Number of Cores | 4 Core |
| Conductor Cross-sectional Area | 50 sq mm |
| Brand | Polycab |
| Insulation Type | FRLS |
| Standard | IS 694 |
| Conductor Material | Copper |
| Length | 500 m |
| Voltage Grade | 1100 V |
| Color | Black |
₹ 3250 / Meter Get Latest Price
| Conductor Cross-sectional Area | 70 Sq.mm |
| Number of Cores | 4 Core |
| Brand | Polycab |
| Conductor Material | Copper |
| Cable Type | Multicore Flexible |
| Insulation Type | FRLS (FR-LSH) |
| Voltage Grade | 1100 V (1.1 kV) |
| Standard | IS:694 |
| Length | 500 m |
₹ 4250 / Meter Get Latest Price
| Number of Cores | 4 Core |
| Conductor Cross-sectional Area | 95 Sq.mm |
| Brand | KEI |
| Insulation Type | FRLS |
| Standard | IS 694 |
| Conductor Material | Copper |
| Length | 500 m |
| Voltage Grade | 1100 V |
| Color | Black |
₹ 5850 / Meter Get Latest Price
| Number of Cores | 4 Core |
| Conductor Cross-sectional Area | 120 Sq.mm |
| Brand | Polycab |
| Insulation Type | FRLS |
| Standard | IS 694 |
| Conductor Material | Copper |
| Length | 500 m |
| Voltage Grade | 1100 V |
₹ 6790 / Meter Get Latest Price
| Number of Cores | 4 Core |
| Conductor Cross-sectional Area | 150 Sq.mm |
| Brand | Polycab |
| Insulation Type | FR |
| Standard | IS 694 |
| Conductor Material | Copper |
| Length | 500 m |
| Voltage Grade | 1100 V |
| Color | Black |
Neeraj Gupta
Bansal Electricals
Ground Floor, 1559-B, 1559-B/1, Bhagirath Palace, Delhi
New Delhi - 110006, Delhi, India